کلینیک پوست زیبایی ولیزر دکتر وزیری نسب

ارايه كليه خدمات پوست زيبايي ليزر و طب سوزني تلفن تماس 2-88996960الی 88057549

ميكرودرم ابرشن


ميکرودرم ابريژن واقعا پوست را جوان مي‌کند؟

چند روز ديگر جشن ازدواجتان است  ولي از اينكه پوست شما طراوت و شادابي لازم را ندارد نگرانيد؟ بهتر است روي ماسك‌هاي زيبايي كه قرار است در آرايشگاه روي پوست‌تان بگذاريد حساب نكنيد. ما پيشنهاد ديگري براي شما داريم و آن سر زدن به يك كلينيك پوست و انجام ميکرودرم ابريژن است، البته زير نظر متخصص پوست.

مي‌گويند با اين روش مي‌توانيد پيش از مهماني با يك ميکرودرم ابريژن ملايم، صاحب پوستي روشن و كشيده شده و بلافاصله در مجالس شركت كنيد.

ميکرودرم ابريژن (Microdermabrasion) اولين ‌بار در سال 1985 در کشور ايتاليا مورد استفاده قرار گرفت. سپس در بيشتر کشورهاي اروپايي به ‌عنوان روش بدون عارضه جوان‌سازي استفاده شد و بعد از آن در کشورهاي آمريکايي نيز مورد استفاده قرار گرفت.

آيا اين روش واقعا پوست را شاداب‌تر مي‌كند؟

در اين روش با استفاده از دستگاهي خاص، نوعي کريستال بسيار ظريف از جنس اکسيد آلومينيوم با فشار تنظيم شده‌اي با سطح پوست در تماس قرار مي‌گيرد و تراش بسيار سطحي در لايه‌هاي فوقاني شاخي پوست ايجاد مي‌کند. اين روش برای ساییدن سطح پوست با کنترل دقیق است که میتوان بوسیله آن عمق مشخصی از سطح پوست را لایه برداری کرد. در ضمن يک مکش نيز روي پوست انجام مي‌شود که  کريستال‌ها وسلولهای مرده پوستیاز سطح پوست به یک محفظه دیگر هدایت میشوند. و همچنين بهتر شدن جريان خون به منطقه و فعال شدن سلول‌هاي فيبروبلاست و در نتيجه موجب ترميم و طراوت پوست مي‌شودکریستالهای آلومینیم هیچ گونه عارضه ای در سطح پوست ندارند.ر.

بسياري از افراد از جاي جوش‌ها در صورتشان ناراضي‌اند كه به داروهاي شيميايي جواب نمي‌دهد. شما اين روش را به آنها پيشنهاد مي‌كنيد؟

بله، از ميكرودرم ابريژن مي‌توان براي رفع جاي جوش‌ها استفاده كرد. از ميکرودرم ابريژن مي‌توان در درمان جاي آکنه و آبله‌مرغان نيز استفاده كرد. جوشگاه‌هاي زخم و اسکارها نبايد زياد عميق باشد و اغلب بر حسب نوع اسکار (جاي جوش) و محل و عمق آن به چند جلسه درمان هفتگي نياز دارد.

در ترميم جوشگاه‌هاي سوختگي نيز مي‌توان از اين روش استفاده کرد.

جوان‌سازي پوست چه‌ طور؟ بسياري از خانم‌ها با اين اميد روانه كلينيك پوست مي‌شوند.

از اين روش مي‌توان در درمان چروک‌هاي سطحي و کم عمق پوست استفاده کرد. چند جلسه درمان در اين مورد به‌ کار مي‌رود. فواصل درمان را مي‌توان بر حسب وضعيت بيمار تغيير داد و از هفته‌اي يک بار تا دو هفته يک بار فواصل را اضافه کرد. چروک‌هاي خيلي عميق با اين روش درمان نمي‌شوند، ولي قوام کلي پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف‌تر و محکم‌تر مي‌شود، چون در اين روش سايش پوست سطحي است، جوشگاه و تغييررنگ پوست ديده نمي‌شود. به همراه ‌اين روش مي‌توان از ليزرهاي جوان‌سازي بدون زخم استفاده کرد که نتيجه درمان را خيلي بهتر مي‌کند.

لك‌هاي پيري و حاملگي چه‌ طور؟

درباره لك‌هاي پيري بايد گفت که اين لک‌ها يا مربوط به آفتاب بوده يا در سنين بالا در پوست‌هاي روشن ديده مي‌شود. اين لک‌ها با ميکرودرم ابريژن قابل درمان هستندمهl کاملا بدون عارضه می باشد.. اما مهم ترين اثر ميکرودرم ابريژن کم‌ رنگ يا محو کردن لک‌هاي حاملگي است، به‌خصوص اگر هم ‌زمان با آن از داروهاي لک‌بر نيز استفاده شود. بررسي‌هاي اخيري که روي ميکرودرم ابريژن انجام شده، نشان‌دهنده افزايش 20 برابري نفوذ ويتامين C پس از يک جلسه درمان است. اين اثر ميکرودرم در لک‌هايي که قبلا با درمان‌هاي ضد لک بهبود نيافته‌اند مشهودتر است.

همچنين در درمان ترک‌هاي پوست در زمان حاملگي يا چاقي و بلوغ مي‌توان از اين روش استفاده کرد که البته خيلي خوب به درمان پاسخ نمي‌دهد.

در صورت بعضي از خانم‌ها و آقايان منافذ پوستي بزرگي ديده مي‌شود. ميكرودرم ابريژن مي‌تواند كاري براي آنها بكند؟

باز شدن منافذ پوست يکي از مشکلات عمده در خانم‌ها و آقايان است. يکي از راه‌هاي درمان اين مشکل استفاده از ميکرودرم ابريژن است. پس از چند جلسه درمان، به‌علت بافت‌سازي و محکم‌تر شدن پوست منافذ پوستي نيز کوچک‌تر مي‌شود.

يكي ديگر از كاربردهاي اين روش، درمان و برطرف كردن جاي تاتو و خالكوبي است. خالكوبي‌هاي سطحي پوست را مي‌توان با اين روش درمان كرد و يا از همراهي اين روش با ليزرهاي خاص براي پاك‌كردن تاتوهاي بد رنگ شده يا بد فرم استفاده كرد


برای از بین بردن جوشهای سر سیاه که بسیار شایع می باشد نیز می توان از میکرودرم ابریشن استفاده کرد.کاهش جوشهای سر سیاه پوست به کم شدن ضایعات جوشهای غرور جوانی نیز کمک خواهد کرد


در درمان چروک های ناحیه گردن و ضایعات این ناحیه نیز از روش میکرودرم ابریشن می توان سود جست.

روش كار چگونه است؟

در ابتدا پوست تميز و از آرايش و چربي کاملا پاک مي‌شود و سپس به مدت لازم بر حسب نوع پوست و ضايعه آن که از سوي پزشک تعيين مي‌شود، سايش در جهات گوناگون و روي قسمت‌هاي متعدد انجام مي‌شود. زمان لازم حدود 20 تا 30 دقيقه در صورت و 20 دقيقه در گردن است.

پس از خاتمه درمان، صورت پاک و سپس شسته مي‌شود و يک کرم قابض (مثل اکسيد دو زنگ يا کالامين) به محل ماليده مي‌شود.

به جز مصرف ضدآفتاب، مراقبت خاصي پس از درمان لازم نيست و اين روش براي افرادي که کار مي‌کنند، مناسب است. تعداد درمان بر حسب تمايل بيمار قابل تغيير است.

 

+ نوشته شده در  شنبه پنجم بهمن ۱۳۸۷ساعت 9:55  توسط دكتر شهلا وزيري نسب  |