کلینیک پوست زیبایی ولیزر دکتر وزیری نسب

ارايه كليه خدمات پوست زيبايي ليزر و طب سوزني تلفن تماس 2-88996960الی 88057549

حجيم كردن لبها

>

 . لبها اصلی ترین جز یک سوم تحتانی صورت هستند و در بروز احساسات نقش مهمی دارند در حالت معمول وقتی به صورت فردی نگاه کنیم خطی که از قرارگیری لبها حاصل می شود به اندازه فاصله بین مردمک دو چشم است، یعنی کمی بزرگتر از فاصله بین پره های بینی است.

روشهای مختلفی برای برجسته کردن لب ها وجود دارد بعضی از این روش ها دائمی و بعضی موقت هستند گاهی مواد  مصنوعی(مثل ژل پاز) تزریق میشود ویا موادی طبیعی (مثل چربی) استفاده می شود.

اما در روش جراحی بخشی از پوست بیرون لب به موازات خط لب برداشته دوخته می شود و با این کار لبها برجسته تر می شود می شود وخط لب به محل برش جراحی باقی ماندن اشکال روش احتمال باقی ماندن جای برش است.ا

ستفاده ازبروتز لب از دیگر روشهاست که البته ایرادش محدودیت اندازه های بروتز وکمی سفتی ان است.

بسته به بیمار، حجم مورد نظر و پایداری ماده مواد متفاوتی انتخاب میشود . مهم این است که بیمار به دقت انتخاب شود. در بیمارانی که فک فوقانب برجستگی نا مطلوبی دارد تزریق لب  گاهی  بسیار نازیباست.

شایعترین روشی که جهت برجستگی لب ها استفاده می شود تزریق ژل است  از مزایای ان انتخاب حجم دلخواه مریض است  بهترین ژل هاانواعی هستند که حداکثر سازگاری بیولوژیکی را با بدن داشته،  واکنش ایمنی بدن را تحریک نکنند و سرطان زا نباشند. و تاییدیه از وزارت بهداشت ودرمان امریکا داشته باشند.

تزریق ژل های دائمی از نوع آمینوگلیکان  یا با نام متداول پازبا عوارض بسیار جدی همراه است که امروزه کاربرد آن ها منسوخ شده است البته انواع معتبر  چون اکوامید نیز موجود است که ماندگاری حداقل ۵ ساله دارد


توجه به اینکه لب ها دارای خون رسانی بالایی بوده و کاملا متحرک هستند، پایداری ژل مورد نظر و حجم تزریق شده باید بسیار دقیق انتخاب شود ،. مهم است.

ژل های موقت  از جنس هیالورونیک اسید هستند که از ترکیبات شبیه بدن هستند که در بدن انزیم حلال انها  هیالورونیداز موجود است و به این علت بعد از مدتی اثرشان کم یا محو میشود.

  شبیه هر تزریق دیگری در ناحیه  احتمال عوارض آلرژیک، درد حین تزریق و حتی احتمال نتایج نامطلوب از جمله غیر پس از قرینگی در صورت تزریق با حجم نامتناسب آن، تورم، احتمال کبودی لب ها و وجود دارد. تجربه پزشک و تکنیک تزریق صحیح همراه با مشاوره بالینی پیش از تزریق موجب می شود که نتایج بالینی به خواست های بیمار نزدیک شود.


+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم بهمن ۱۳۸۷ساعت 1:38  توسط دكتر شهلا وزيري نسب  |